Wskazówki dotyczące wędrówek w niskich temperaturach

Kiedy świeci słońce, z radością wychodzimy na zewnątrz i większość naszego życia toczy się na świeżym powietrzu. Ale kiedy pogoda się zmienia i na zewnątrz jest zimno i ciemno, nie zawsze łatwo jest wyjść na zewnątrz. Zrób to, ponieważ aktywność na świeżym powietrzu oferuje wiele korzyści zdrowotnych. Poprawia kondycję, wzmacnia układ odpornościowy, obniża poziom stresu i dostarcza dodatkowej witaminy D. Te wskazówki znacznie ułatwią zakładanie butów do chodzenia nawet w chłodne dni.

Wędrówki w niskich temperaturach? W ten sposób utrzymujesz ciepło!

Wskazówka 1
NIE ZOSTAWAJ ZIMNO W DOMU

Gdy jest zimno, trudno jest się ponownie rozgrzać. Nawet podczas intensywnego spaceru, gdy tętno wzrasta, może nie być nam ciepło, gdy na zewnątrz jest zimno.

Jeśli w środku jest naprawdę zimno, najpierw wykonaj kilka prac domowych, na przykład w środku, co szybko Cię rozgrzeje. Masz zimne stopy? Następnie rozgrzej stopy w kąpieli stóp. Zimne dłonie można krótko ogrzać pod gorącym kranem lub rozgrzać je filiżanką gorącej herbaty.

Wskazówka 2
ubieraj się warstwowo

Zamiast jednego grubego wełnianego swetra lepiej założyć kilka cienkich warstw. Przestrzeń pomiędzy tymi warstwami działa jak warstwa izolacyjna. A także bardzo przydatne, jeśli zaczniesz się pocić podczas wędrówki, jest miejsce na odparowanie wilgoci.

Unikaj bawełny i wybieraj syntetyki oraz wełnę. Na przykład nosić syntetyczną odzież termiczną jako pierwszą warstwę. Na to cienki wełniany sweter. A na to kamizelka polarowa. Wreszcie, gruby płaszcz zimowy wykonany z softshellu. Jeśli na zewnątrz mocno pada, lepiej wybrać kurtkę hardshell lub założyć kurtkę mackintosh na zwykłą kurtkę. Wilgoć jest katastrofalna dla rozgrzanego ciała.

Porada 3
NOSIĆ GORĄCĄ ODZIEŻ

Nosić ogrzewaną odzież. Logicznie rzecz biorąc, dajemy ci tę wskazówkę. Nasza strona internetowa jest pełna ogrzewanych rękawic, skarpet i odzieży. Mimo to, kilka szybkich wskazówek na długi spacer. Wybierz nasze cienkie skarpety HeatPerformance® THIN lub ULTRA THIN. Te skarpety zapewnią, że w butach pozostanie wystarczająco dużo miejsca, aby odprowadzić wilgoć. Jeśli wybierzesz grubsze skarpety, prawdopodobnie skończysz z butami, które są zbyt ciasne. Zbyt ciasne obuwie nie tylko nie pozostawia miejsca na odprowadzanie potu, ale może również powodować szczypanie naczyń krwionośnych. A wtedy przepływ krwi jest jeszcze trudniejszy do uruchomienia.

Aby ogrzać dłonie, załóż ogrzewane rękawice pod własne rękawice lub zdecyduj się na ogrzewane rękawice turystyczne, takie jak rękawice HeatPerformance® NATURE. Więcej informacji można znaleźć tutaj: Jak działają podgrzewane rękawice?

Porada 4
ZACHOWAJ SWOJE CIEPŁO

Czy wiesz, że większość ciepła jest tracona przez głowę? Nie zapomnij więc o syntetycznej lub wełnianej czapce. Najlepiej takie, które można wygodnie naciągnąć na uszy. Jeśli na zewnątrz jest mroźno, można posmarować twarz wazeliną. Zapobiega to zamarzaniu skóry i optymalizuje jej nawilżenie. Nałóż warstwę Labello na usta, aby zapobiec ich wysuszeniu. Noś też gruby szalik lub toczek, aby utrzymać szyję i kark w cieple.

Wskazówka 5
podczas wędrówki

Zabierz ze sobą coś do picia lub odpocznij gdzieś przy filiżance gorącej herbaty. Ważne jest, aby pić wystarczającą ilość wody, aby utrzymać prawidłowy przebieg procesów zachodzących w organizmie. Picie zbyt małej ilości wody może sprawić, że szybciej poczujesz zimno. Dobrym pomysłem jest również przekąska w podróży, taka jak baton owsiany lub banan.

Select a Pickup Point

Click outside to hide the comparison bar
Porównaj