Kvinna värmer sina kalla händer över en kopp varmt te

Jak działają podgrzewane rękawice?

Ogrzewane rękawice są wybawieniem dla osób o zimnym sercu. Zapewniają komfortowe ciepło dłoni po naciśnięciu przycisku. Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz. Piękne, podgrzewane rękawice, ale jak one właściwie działają?

Kvinna värmer sina kalla händer över en kopp varmt te
Kvinna värmer sina kalla händer över en kopp varmt te

Działanie podgrzewanych rękawic

Elementy sterujące

Podgrzewane rękawice mają wbudowany system ogrzewania i są łatwe w obsłudze dzięki przyciskowi włączania/wyłączania. Zwykle znajduje się on z tyłu rękawicy lub na mankiecie. Po naciśnięciu i przytrzymaniu tego przycisku przez kilka sekund system ogrzewania natychmiast włącza się do najwyższego ustawienia. Zimne dłonie zostaną całkowicie rozgrzane w ciągu 5 minut.

Bateria

Mankiet posiada specjalną kieszeń do przechowywania akumulatora. Kieszeń ta mieści jednocześnie przewód zasilający systemu grzewczego, do którego można podłączyć akumulator.

Ponieważ bateria jest ukryta w mankiecie, nie czuć jej podczas noszenia. Czujesz się więc, jakbyś miał na sobie zwykłe rękawiczki.
Akumulatory są zabezpieczone przed zamarzaniem, więc nadają się również do pracy w ekstremalnie niskich temperaturach.

System grzewczy

System grzewczy składa się z cienkich przewodników ciepła. Są one wykonane z miedzi i węgla. Węgiel składa się z niezwykle cienkich włókien węglowych. Jest niezwykle elastyczny i jednocześnie niezwykle wytrzymały.

Przewodniki ciepła biegną wzdłuż grzbietu rękawicy i przez grzbiet każdego palca. Aż do koniuszka palca. Możesz także wybrać rękawice, w których dłoń jest również wyposażona w system ogrzewania.

Jak długo działają podgrzewane rękawice?

Naładowane rękawice zapewniają średnio 5 godzin ciepłych dłoni. To, jak długo rękawica zapewnia ciepło, zależy od następujących czynników:

  • Grubość rękawicy. Im grubsza rękawica, tym lepiej izoluje ciepło. Cienka rękawica zapewnia palcom dużą swobodę ruchu, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas uprawiania sportu. W tych samych zimnych warunkach cienka rękawica naturalnie opróżni się szybciej niż gruba.
  • Temperatura otoczenia. Im zimniej jest na zewnątrz, tym więcej energii musi dostarczyć akumulator, aby utrzymać temperaturę rękawic.
  • Bateria. Bateria o większej mocy będzie naturalnie działać dłużej niż bateria o mniejszej mocy. Nasze baterie są małe, ale jednocześnie niezwykle wydajne. Standardowo nasze rękawice są wyposażone w akumulator 7,4 V – 2600 mAh.

Z grubsza można powiedzieć, że ogrzewane rękawice zapewniają od 2 do 9 godzin ciepłych dłoni. To dość duża różnica. Jeśli założysz nasze najgrubsze rękawice i użyjesz najniższego ustawienia ciepła, będziesz mieć ciepłe ręce przez co najmniej 9 godzin. Ale jeśli użyjesz naszych najcieńszych rękawic i włączysz najwyższe ustawienie, bateria rozładuje się po zaledwie 2 godzinach. Oczywiście dodatkowy zestaw baterii w podróży jest zawsze opcją.

Warto wiedzieć: Baterie ładują się po 4 godzinach za pomocą dołączonej ładowarki.

Liczba ustawień ogrzewania

Podgrzewane rękawice HeatPerformance® mają 3 ustawienia. Najwyższe ustawienie ma na celu szybkie ogrzanie rękawicy. Idealny, jeśli masz naprawdę zimne palce, które nie rozgrzewają się już same. Przekonasz się, że po 5 do 10 minutach naprawdę będziesz chciał przełączyć się na niższe ustawienie, w przeciwnym razie twoje ręce będą zbyt gorące.

Ustawienia środkowe i najniższe mają na celu utrzymanie temperatury dłoni. Jeśli wybrałeś rękawice z dużą izolacją, to najniższe ustawienie jest dobrym wyborem. Dzięki temu baterie będą działać dłużej. Jeśli wybrałeś cienkie rękawice, dobrze jest aktywować środkowe ustawienie. Oczywiście ma również znaczenie, czy nosisz rękawiczki w mroźny zimowy dzień, czy podczas słonecznego jesiennego spaceru.

Kup Podgrzewane rękawice

Select a Pickup Point

Click outside to hide the comparison bar
Porównaj