Zmniejszyć ogrzewanie o jeden stopień tej zimy? Oto jak utrzymać ciepło w środku!

Czy przygotowujesz się już na zimę, ponieważ ceny energii tak bardzo wzrosły? Do tej pory skończyłeś już ze wszystkimi poradami, które słyszysz wokół siebie, takimi jak pozostawianie wody w wannie na zewnątrz, zasłanianie zasłon, izolowanie domu, branie krótszych i zimniejszych pryszniców, a co najważniejsze… zmniejszanie ogrzewania o jeden stopień. Brrr, to nie jest to, na co czekasz jako fan zimnej pogody.

Jeden stopień w dół to dla ciebie katastrofa. Twoje dłonie i stopy są zimne przez cały dzień. I wkrótce to nieprzyjemne zimno przenosi się na resztę ciała, sprawiając, że nie jesteś w stanie odpowiednio się skoncentrować, czujesz się niekomfortowo w swojej skórze i wolisz zarezerwować bilet w jedną stronę na słońce. Krótko mówiąc, czas na wskazówki, które pomogą utrzymać ciepło w pomieszczeniach. Wyłączenie ogrzewania tej zimy będzie dla Ciebie dziecinnie proste!

warm blijven in huis bij een graadje lager

Te wskazówki sprawią, że wyłączenie ogrzewania będzie dziecinnie proste!

Wskazówka 1. Zainwestuj w parę podgrzewanych skarpet

Często zimno odczuwalne jest najpierw na palcach i stopach, zanim rozprzestrzeni się na nogi i resztę ciała. Tak miło i ciepło w stopy! Jednak dla wielu osób para grubych wełnianych skar pet nie wystarczy, aby uchronić się przed zimnem. Jeśli cierpisz z powodu zmniejszonego przepływu krwi, nieuniknione jest, że twoje stopy w końcu się ochłodzą. Możesz wykonywać wszelkiego rodzaju ruchy gimnastyczne przez cały dzień, aby utrzymać krążenie, lub po prostu założyć parę elektrycznie podgrzewanych skarpet.

Jeśli masz już naprawdę zimne stopy, włóż skarpetki na najwyższe ustawienie na około 5 minut. Gdy stopy są już ciepłe, można przełączyć na średnie lub najniższe ustawienie. Zbyt ciepłe stopy również nie są przyjemne, a dzięki temu bateria będzie działać dłużej.

W HeatPerformance® możesz wybierać spośród 4 rodzajów skarpet, od super cienkich po przyjemne i grube. Zaczynamy od najcieńszych skarpet w naszej ofercie:

HeatPerformance® ULTRA THIN

Chcesz założyć piękne botki lub parę butów do sukienki? Wtedy grube skarpety często się tam nie mieszczą. Zwłaszcza jeśli masz szerokie stopy, nie jest rozsądne noszenie zbyt grubych skarpet. Nie tylko utrudnia to krążenie, ale także sprawia, że nie ma miejsca między skarpetą a butem. Szczególnie w przypadku zimnych stóp ważne jest, aby stworzyć przestrzeń między skarpetą a butem, ponieważ ta warstwa powietrza działa jak dodatkowa warstwa izolacji.

Właśnie dlatego opracowaliśmy te wyjątkowo cienkie skarpety ogrzewane. Tak cienkie, jak to tylko technicznie możliwe, ponieważ oczywiście przewodniki węglowe, które wydzielają ciepło, muszą być wbudowane w skarpetę. Prowadnice z włókna węglowego są tak cienkie, jak to tylko możliwe i subtelnie ukryte w skarpecie. Krótko mówiąc, idealne skarpety, gdy chcesz wyglądać schludnie, ale w międzyczasie cieszyć się ciepłymi stopami.

HeatPerformance® THIN

Nasze cienkie skarpety mają grubość skarpet tenisowych, a zatem zatrzymują ciepło nieco bardziej niż model ULTRA THIN. Idealnie pasują do wygodnych butów, takich jak trampki i buty zimowe.

Wszystkie nasze skarpetki są wyposażone w akumulatory litowo-jonowe 7,4 V-2600 mAh. Te potężne baterie działają od 3 do 8 godzin (w zależności od temperatury otoczenia i używanego ustawienia ogrzewania) i są w pełni naładowane w ciągu 4 godzin za pomocą dołączonej podwójnej ładowarki.

Czy planujesz nosić spodnie w stylu skinny? Wtedy posiadanie baterii nad kostką może nie być tak wygodne. W takim przypadku można użyć naszych poręcznych kabli przedłużających, aby nosić baterię w kieszeni. Jest to również wygodne podczas wymiany baterii.

HeatPerformance® POWER

Nawet w przypadku najzimniejszych przeziębień grudki lodu znikają jak śnieg w słońcu. Nasze skarpety HeatPerformance® POWER są naszym najcieplejszym wariantem z dwóch powodów:

Po pierwsze, nasze buty POWER są przyjemne i grube – tak grube jak skarpety narciarskie – dzięki czemu dobrze zatrzymują ciepło. Idealny na wieczory na kanapie, w kapciach lub innych wygodnych butach.

Po drugie, te ogrzewane skarpety są wyposażone w system grzewczy 5,5 V. Brzmi to trochę skomplikowanie. Ponieważ baterie zapewniają napięcie 7,4 V, prawda?
To prawda, ale nie oznacza to, że system grzewczy jest w stanie obsłużyć napięcie 7,4 V. Rzeczywiście, przy napięciu 7,4 V można poparzyć sobie stopy. Aby zapewnić bezpieczeństwo, większość podgrzewanych skarpet jest wyposażona w system grzewczy o napięciu 4,5 V. Jednak w ekstremalnych warunkach bardzo miło jest mieć trochę dodatkowego ciepła wokół stóp. Naprawdę mogę o tym porozmawiać. W bardzo mroźny zimowy dzień moje stopy pozostają zimne w najgrubszych butach zimowych. Jeśli nie z tymi skarpetami, w najwyższym ustawieniu mam ciepłe palce w mgnieniu oka.
Ustawiamy chip kontrolujący ciepło na wyższe napięcie. Co nadal jest przyjemne. 5,5 V!

HeatPerformance® PRO

Te skarpety mają również taką samą grubość jak skarpety narciarskie. System grzewczy jest zasilany napięciem 4,5 V. Ale to, co jest naprawdę fajne w tych skarpetach, to pilot zdalnego sterowania. Nie trzeba podwijać nogawek spodni, aby obsługiwać skarpetki. Jeśli zrobi się zbyt gorąco, wystarczy nacisnąć pilota zdalnego sterowania i wrócić do tego, co robiłeś.

Chcesz mieć pewność ciepłych stóp przez cały dzień? Następnie należy mieć pod ręką dodatkowy zestaw baterii. Idealny również w podróży!

Chcesz wyprać skarpetki? Można to zrobić w pralce! Wystarczy wyjąć baterię i założyć zaślepkę na kabel. Włóż skarpetki do worka na pranie i wybierz pranie w 30 stopniach na niskich obrotach. Następnie powiesić skarpetki do wyschnięcia na wieszaku na ubrania, a nie na grzejniku lub w suszarce. 

Przy okazji, czy wiesz, że nasze produkty objęte są 12-miesięczną gwarancją? W mało prawdopodobnym przypadku, gdy coś się zepsuje, możemy to naprawić lub wymienić skarpetki na nową parę bezpłatnie. 

Wskazówka 2. Nosić parę ogrzewanych rękawic (do użytku w domu).

Dobra, dość o tych stopach. Bo co mam zrobić z moimi zimnymi dłońmi? Rękawiczki, oczywiście! Co? Nie będę przecież chodzić po domu w grubych rękawiczkach, prawda? Na szczęście nie jest to wcale konieczne. Opracowaliśmy cienkie rękawice specjalnie do użytku domowego. Te ogrzewane rękawice wewnętrzne ściśle przylegają do palców i zawierają elastan, dzięki czemu nie ograniczają ruchów. Przewodniki ciepła znajdują się na wierzchu każdego palca i na grzbiecie dłoni. W ten sposób można chwycić wszystko bez obawy o uszkodzenie czegokolwiek.

Poznaj nasze ogrzewane rękawice halowe HeatPerformance® INDOOR

  • Rękawice są dostępne w 3 ustawieniach ciepła. Użyj najwyższego ustawienia, aby rozgrzać rękawice, około 5 do 10 minut. Następnie należy przełączyć na środkowe lub najniższe ustawienie.
  • Akumulatory 7,4 V – 2600 mAh zapewniają od 2 do 6 godzin ciepłych dłoni. Jeśli pracujesz w zimnym pomieszczeniu, baterie naturalnie rozładują się szybciej niż w przypadku korzystania z nich w pomieszczeniu o temperaturze 18°C. Oczywiście najwyższe ustawienie zużywa więcej energii niż najniższe.
  • Bardzo przyjemne jest również to, że czubek kciuka, palca wskazującego i środkowego jest wyposażony w materiał do ekranów dotykowych. Niestety, nie pozwala na wysyłanie długich wiadomości WhatsApp, ale proste działania na tablecie lub smartfonie będą działać.

Od teraz już nigdy nie będziesz cierpieć z powodu zimnych dłoni w domu. A tak przy okazji… jako rękawiczki są również całkiem odpowiednie. Noś je na zewnątrz pod własnymi rękawiczkami, a będzie Ci przyjemnie i ciepło na rowerze!

Wskazówka 3. Dodatkowa warstwa odzieży: odzież ocieplająca

Myślałeś, że masz już wszystko, istnieje również coś takiego jak odzież ogrzewana. Czy zawsze nosiłeś termiczne legginsy i koszulkę pod ubraniem w zimie, możesz również zdecydować się na wersję ogrzewaną. Nasz zestaw bielizny termoaktywnej składa się z legginsów i koszulki z długim rękawem, które utrzymują ciepło na poziomie kolan, brzucha, dolnej części pleców i górnej części pleców. Świetny na dzień w domu, gdy siedzisz nieruchomo przy komputerze przez kilka godzin lub gdy chcesz dokończyć ekscytujący serial na kanapie wieczorem.

Bielizna jest cudownie miękka dla skóry, ma przyjemną rozciągliwość, dzięki czemu odzież nie przeszkadza we wszystkich czynnościach. Po włączeniu początkowo włączane jest najwyższe ustawienie ogrzewania, a po 5 minutach system ogrzewania automatycznie przełącza się na ustawienie środkowe. Nie chcielibyśmy, abyś niezauważony zbytnio się rozgrzał, stąd ta dodatkowa funkcja. Jeśli nadal chcesz wrócić do najwyższego ustawienia, zawsze możesz to zrobić ręcznie.

Alternatywą dla podgrzewanej odzieży jest podgrzewana poduszka do siedzenia. Umieść go na krześle biurowym, aby cieszyć się ciepłymi udami i pośladkami. Taka poduszka jest również bardzo poręczna w podróży. Po prostu zwijasz go i zabierasz ze sobą do torby (podręcznej), a po przybyciu na taras, do biura lub na wieczór w restauracji, wyjmujesz go ponownie. Nie wychodzę już bez niego za drzwi!

Ile kosztuje naładowanie akumulatora?

Większość zużywanej energii przeznaczana jest na utrzymanie ciepła w domu, a każdy stopień obniżenia temperatury pozwala zaoszczędzić około 7% na rachunkach za energię. Ale ładowanie baterii wymaga energii, prawda? Absolutna prawda. Aby to porównanie było prawidłowe, wstępnie obliczyliśmy, ile dokładnie kosztuje pełne naładowanie pustej baterii litowo-jonowej 7,4 V – 2600 mAh. Są to baterie, których używamy do naszych skarpet i rękawic.

Do obliczeń wykorzystaliśmy średnią cenę energii z 6 października 2022 r.: 0,895 euro za kWh. To spora różnica w porównaniu z ceną z sierpnia 2021 r., kiedy płacono zaledwie 0,2403 euro.

Podgrzewane baterie do rękawicJak to było? Wzór na liczbę watogodzin jest następujący:
Amperogodziny x wolty = watogodziny

Nasza bateria ma 2600 mAh, czyli 2600 mili amperów na godzinę. Aby obliczyć amperogodzinę, musimy podzielić 2600 przez tysiąc. Nasza arytmetyka wygląda następująco:

2,6 Ah x 7,4 V = 19,24 watogodzin
19,24 watogodzin to 0,01924 kWh.
0,01924 watogodziny x 0,895 € = 0,017 €

Podczas ładowania sama ładowarka również zużywa ciepło i energię. Ponadto dostępne są 2 akumulatory do ładowania pary rękawiczek lub pary skarpet.
Tak więc ładowanie dwóch akumulatorów 7,4 V – 2600 mAh będzie kosztować około 4 centów.

Przy okazji, czy wiesz, że bateria nie musi być całkowicie rozładowana przed jej naładowaniem? Kiedyś w przypadku baterii niklowo-kadmowych występował “efekt pamięci” i bateria stawała się leniwa. W przypadku akumulatorów jonowo-litowych nie ma to już miejsca. Jeszcze lepiej jest ładować te baterie, gdy nie są jeszcze całkowicie rozładowane.

 

Każda wada ma swoją zaletę. Oszczędne gospodarowanie energią jest korzystne nie tylko dla rachunków za energię, ale także dla klimatu. Dzięki powyższym wskazówkom, Ty również będziesz w stanie zmniejszyć nieco ogrzewanie, nie siedząc dosłownie i w przenośni na mrozie!

Select a Pickup Point

Click outside to hide the comparison bar
Porównaj