Jakie są najlepsze ciepłe skarpety na zimne stopy?

Noszenie ciepłych skarpet pomaga zapobiegać zimnym stopom. Ale jakie są najlepsze skarpetki, które utrzymują stopy w cieple? Czy istnieją skarpetki, które ogrzewają zimne stopy? I czy wybrać skarpetki z bawełny, wełny czy poliestru?

Aby odpowiedzieć na wszystkie te pytania, najpierw przyjrzymy się bliżej rodzajom materiałów powszechnie stosowanych do produkcji skarpet.

Potem przedstawiamy zwięzły wniosek.

Następnie umieściliśmy rodzaje materiałów dla każdej aktywności w wygodnej tabeli.

Odpowiadamy również na pytanie, czy grube skarpety są teraz koniecznie lepsze. Co o tym sądzisz?

Na samym dole tego artykułu zebraliśmy najlepsze wskazówki, jak zapobiegać zimnym stopom. I trzymaj ciepłe stopy.

Miłej lektury!

Rodzaje materiałów

Ważną częścią ciepłych skarpet jest oczywiście materiał, z którego są wykonane. Każdy rodzaj materiału ma swoje własne cechy, które mogą pozytywnie wpłynąć na ciepłe skarpety.

Wynika to z faktu, że dobre ciepłe skarpety nie tylko dobrze zatrzymują ciepło, ale także dobrze odprowadzają pot.

Klikając na poniższe przyciski dowiesz się więcej o właściwościach najczęściej używanych rodzajów materiałów do produkcji skarpet.

Podsumowanie Materiał

Każda aktywność ma swoją własną skarpetę

Wybierz najlepsze ciepłe skarpety dla swoich stóp w oparciu o aktywność, którą będziesz podejmować. Masz przed sobą długi dzień pracy lub zamierzasz intensywnie ćwiczyć?

WYMIENIĆ GŁÓWNE WNIOSKI:
  • Kiedy siedzisz nieruchomo przez długi czas

Spędzasz wieczór na kanapie lub masz przed sobą dzień pracy przy biurku? Dobrym pomysłem jest wtedy noszenie wełnianych skarpet. Wybierz na przykład wełnę merynosów lub alpaki. Wełny te nie swędzą i dobrze utrzymują ciepło wokół stóp.

  • W ciche dni

Podobnie jak wełna, akryl jest również dobrym izolatorem ciepła. Akryl, w przeciwieństwie do wełny, nie jest w stanie zatrzymać wilgoci. Wilgoć również nie transportuje dobrze akrylu. Krótko mówiąc, skarpety akrylowe utrzymują stopy w cieple, gdy siedzisz nieruchomo przez długi czas.

  • Podczas intensywnych ćwiczeń

Podczas intensywnych ćwiczeń nie zaleca się stosowania wełny. Ten naturalny materiał nie jest w stanie prawidłowo odprowadzać potu. Lepiej wybrać skarpety, które zawierają Coolmax, bambus lub poliester. Tego typu materiały są w stanie odprowadzać wilgoć.

  • Zawsze unikaj

Bawełniane skarpety najlepiej odłożyć na bok. Bawełna nie zatrzymuje ciepła i nie odprowadza potu. Ponadto bawełna ma właściwość szybkiego smarowania. Nie jest to więc dobry wybór dla osób, którym łatwo marzną stopy!

  • Wyjątkowa odporność na ścieranie

Dodatek poliamidu sprawia, że skarpety są wyjątkowo wytrzymałe i trwałe. Skarpety poliamidowe są również dobrym wyborem, jeśli masz skłonność do pocenia się stóp. Materiał ten dobrze odprowadza wilgoć.

  • Dla elastycznej skarpety

Dodatek elastanu jest niezbędny, aby skarpeta nigdzie nie uciskała i była wygodna w noszeniu. Nie za dużo, ponieważ elastan nie ma właściwości izolacyjnych ani odprowadzających wilgoć.

Rodzaje materiałów według aktywności

Które skarpety najlepiej utrzymują ciepło stóp? To zależy od tego, co planujesz zrobić. Poniższa tabela pozwala określić, które rodzaje materiałów najlepiej wybrać.

W spoczynku

Umiarkowany wysiłek fizyczny

Intensywne ćwiczenia

Wełna

maks 40% 

x

Akryl

maks 40%

x

Coolmax

x

Bambus

x

Poliester

x

Polyamid

x

Elasthan

maks 10%

maks 10%

maks 10%

Bawełna

x

x

x

Fakt czy bajka

1. Cyrkulacja

  • Krążenie krwi jest przez to utrudnione.

Im więcej przeszkód w krążeniu krwi, tym mniej ciepłej krwi może dotrzeć do stóp.

Ponadto stopy zawierają głównie małe naczynia włosowate. Kolejny powód, dla którego krwiobieg ma trudności z dotarciem do tych końców.

2. Warstwa powietrza

  • Niezwykle ważne dla ciepłych stóp jest stworzenie warstwy powietrza między skarpetą a butem.

W tej warstwie powietrza wilgoć, która została usunięta na zewnątrz, na przykład przez bambus lub poliester, może odparować. Jeśli nie ma tej warstwy powietrza, wilgoć nie ma gdzie odpłynąć i szybko staje się lepka, a tym samym zimna wokół stóp.

Wnioski

  • Jeśli wybierzesz grubszą skarpetę, noś ją w butach o jeden rozmiar większych.

Dobrym pomysłem jest zakup butów zimowych, zimowych butów turystycznych lub butów narciarskich o rozmiar większych, jeśli planujesz nosić w nich grube skarpety.

Ciepło i zapobieganie zimnym stopom

Gdy stopy są zimne, nie jest łatwo je ogrzać. Można oczywiście wziąć gorącą kąpiel stóp, ale… lepiej zapobiegać niż leczyć. Oto najlepsze wskazówki, jak uzyskać i utrzymać ciepłe stopy:

Odkryj nasze ogrzewane skarpety

489,00629,00
489,00629,00
529,00679,00

Select a Pickup Point

Click outside to hide the comparison bar
Porównaj