Nasze rękawiczki wykonane są z…mlecznego jedwabiu!

Bawełna, poliester, wełna – wszyscy możemy sobie wyobrazić. Ale strona mleczna? Szanse są takie, że nigdy o niej nie słyszałeś. Używamy tego materiału w naszych ogrzewanych rękawicach HeatPerformance® THIN i jest ku temu powód. Opowiadamy o tym wszystkim.

Czy mleczny jedwab rzeczywiście powstaje z mleka?

Tak zdecydowanie, bez mleka nie ma strony mlecznej. Aby wyprodukować mleczny jedwab, mleko jest najpierw odtłuszczane, a następnie wyciąga się z niego wilgoć. Mleko w proszku, które pozostaje, jest rozkładane i filtrowane, pozostawiając dobrą kazeinę. Następnie substancja jest zanurzana w roztworze alkalicznym. Ostatecznie zostaje Ci plątanina włókien, które są rozciągane w nitkę. Ta nić może być tkana grubo lub cienko, do koszulki lub do tkaniny używanej w naszych ogrzewanych rękawicach THIN.

Czy jest to produkt zrównoważony?

Odpadowe mleko z mleczarni jest wykorzystywane do produkcji jedwabiu mlecznego. W przeciwnym razie mleko to zostałoby wyrzucone. W samych Niemczech co roku marnuje się 2 tony mleka, ponieważ nie jest ono odpowiedniej jakości do spożycia. Niestety, jest to jednak stosunkowo droga tkanina. Aby dać ci pomysł: z 1 kg włókna mlecznego możesz zrobić tylko 5 do 6 koszulek. Czy to dla ciebie nic nie znaczy? Dla porównania, 1 kg poliestru kosztuje około zł 5 , ale 1 kg włókna mlecznego około zł 140. Nawiasem mówiąc, to i tak dużo taniej niż jedwab, za który wkrótce zapłacisz podwójnie.

Naukowcy i producenci pracują obecnie intensywnie nad opracowaniem techniki, która sprawi, że proces produkcji będzie również bardziej zrównoważony. Niestety, obecnie tak nie jest. W procesie produkcji wykorzystywane są substancje chemiczne (takie jak akrylonitryl i formaldehyd), które mogą być szkodliwe, co notabene zdarza się również przy produkcji innych tkanin, takich jak poliester i bawełna.

Niemiecka firma Qmilk jest jednym z prekursorów w opracowywaniu nowego procesu produkcyjnego, który nie generuje żadnych odpadów i wykorzystuje wyłącznie substancje biodegradowalne do produkcji włókna mlecznego. Nie podają jednak, jakie metody stosują, aby uniknąć akrylonitrylu czy formaldehydu w procesie. W każdym razie mamy nadzieję na szybkie rezultaty, tak aby w 100% zrównoważony produkt mógł zacząć być stosowany na całym świecie.

Jakie są właściwości mlecznego jedwabiu?

Milky silk to miękki i gładki materiał, w dotyku tkanina przypomina nieco jedwab. Stąd nazwa strona mleczna. Tkanina ma stosunkowo wysokie właściwości odprowadzania wilgoci i osiąga lepsze wyniki w zakresie oddychalności niż jedwab. Mleczny jedwab jest również hipoalergiczny, co z kolei jest dobrą wiadomością dla osób ze skłonnością do alergicznych reakcji skórnych.

Podgrzewane rękawiczki HeatPerformance® THIN

Original price was: zł719,00.Current price is: zł575,20.

Wszechstronne podkoszulki HeatPerformance® z komfortowo miękkiego i elastycznego materiału.

  • Użyj tych podgrzewanych rękawic pod własne rękawice narciarskie lub motocyklowe.
  • Na zewnątrz nie jest wystarczająco zimno na grube wyściełane rękawiczki? Następnie noś je jak zwykłe cienkie rękawiczki.
  • Może być również Może być niego, na przykład dla osób z chorobą Raynauda.
  • Cienki materiał pozwala na swobodny ruch palców i nie ogranicza Cię.

Masz wątpliwości? Dodaj do porównania

Dowiedz się więcej

I dlaczego użyliśmy go w naszych rękawicach?

Jednym z głównych powodów, które utrzymują dłonie w cieple jest unikanie wilgoci. Mokre ręce szybciej marzną. Mleczny jedwab ma tę właściwość, że nie wpuszcza szybko wilgoci z zewnątrz i wypuszcza szybko wilgoć z wewnątrz. Ponadto tkanina jest miękka i gładka oraz ma ładny luksusowy wygląd.

Próbujesz? Nasze elektryczne rękawice ogrzewane są cienkie i elastyczne, pasują pod zwykłe rękawice, ale są również idealne do wszystkich prac w domu i wokół niego. Czy łatwo cierpisz z powodu zimnych dłoni? W takim razie bez wątpienia będzie to jedna z Twoich pozycji favo!

Select a Pickup Point

Click outside to hide the comparison bar
Porównaj