Czy masz chorobę Raynauda?

Choroba Raynauda jest bardzo dokuczliwą chorobą, w której można dostać bardzo zimnych i zdrętwiałych palców u rąk lub nóg. Twoje objawy mogą być wywołane przez nagłe zimno, stres, emocje lub stosowanie niektórych leków, takich jak beta-blokery. Twoje ciało reaguje na te zmiany chwilowym skurczem małych tętnic, co powoduje zmniejszenie przepływu krwi w stopach włosowych. Twoje naczynia włosowate znajdują się między innymi w palcach rąk i nóg. 

W takim ataku palce u rąk i nóg zmieniają kolor, najpierw z białego, potem na niebieski, a następnie na czerwony lub fioletowy.

Czy masz wątpliwości, że masz zespół Raynauda? Potem zróbcie autotest Raynauda. Mimo że choroba nie jest groźna, dobrze jest odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, aby wykluczyć, czy nie cierpimy na chorobę podstawową. 

Porady dotyczące zimnych dłoni i stóp

To otwarte drzwi, ale najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli masz chorobę Raynauda, jest utrzymanie ciepłych dłoni i stóp. Nawet w dni, kiedy nie jest tak zimno. Dotykanie zimnych powierzchni może już wywołać atak, dlatego noszenie rękawic term icznych (nawet w pomieszczeniach) może przynieść ulgę wielu osobom. 

Dodatkowo można spróbować zbadać, jakie sytuacje wywołują ataki. Czy jest w stresie lub niepokoju? W takim razie staraj się ich unikać w miarę możliwości. Czy objawy ujawniają się podczas określonych czynności w czasie pracy? Następnie przedyskutuj z pracodawcą, jakie zmiany i korekty są możliwe. 

Czy wiesz, że istnieją również leki, które nasilają zimne dłonie i stopy? Przykładem są beta-blokery, lek na wysokie ciśnienie krwi. Zawsze przed przepisaniem leczenia należy poinformować lekarza pierwszego kontaktu, że cierpi się na zespół Raynauda. 

Porady dotyczące zjawiska Raynauda:

  • Zawsze ubieraj się ciepło, najlepiej warstwowo, abyś mogła łatwo zdjąć lub założyć kardigan. Nawet gdy na zewnątrz jest gorąco. 
  • Rozważ również ogrzewaną odzież, taką jak ogrzewacz ciała, ogrzewana kamizelka lub ogrzewane spodnie.
  • Noś rękawiczki lub przynajmniej upewnij się, że masz je przy sobie. Nie tylko na zewnątrz, można też nosić cienkie rękawiczki w pomieszczeniach. Dobrze znane są rękawice ze srebrnym drutem, skuteczniejsze chyba są rękawice podgrzewane z bateriami. 
  • Kup wełniane skarpety lub zainwestuj w parę elektrycznie ogrzewanych skarpet.
  • Przestań palić, palenie nie jest dobre dla twoich naczyń.
  • Staraj się zaplanować jak najwięcej ćwiczeń w swoich codziennych czynnościach.
  • Unikaj niepokoju i stresu
  • Czy masz przynajmniej 2 ataki dziennie białych palców u rąk i nóg? Jeśli tak, skonsultuj z lekarzem rodzinnym, czy lek Nifedipine może być dla Ciebie.

Jakie rękawice najlepiej kupić?

Są osoby, które korzystają z rękawiczek ze srebrną nitką, niestety nie dotyczy to wszystkich. Dobrym rozwiązaniem jest noszenie elektrycznie ogrzewanych rękawic. Podobnie jak nasze ogrzewane rękawice HeatPerformance Ultra thin. W ciągu 30 sekund rękawice te uwalniają ciepło o temperaturze 50°C.

Materiał jest na tyle cienki, że rękawica nie ogranicza Cię w czynnościach w domu i wokół niego, praca, podnoszenie, chwytanie, wszystko jest możliwe z tymi rękawicami. Przewodniki ciepła znajdują się na grzbiecie dłoni i na wierzchu palców, więc możesz chwytać wszystko bez obaw o uszkodzenie czegokolwiek. A także bardzo praktyczny; bateria nie będzie przeszkadzać, bo jest bardzo mała.

Kciuk i palce wskazujące mają specjalny materiał na ekrany dotykowe, więc nawet gdy chwycisz za telefon, możesz zachować rękawiczki.

Rękawice są na tyle cienkie, że można je wsunąć pod własne rękawice, chroniąc się w ten sposób na zewnątrz w chłodne zimowe dni.

Kup nasze cienkie rękawice HeatPerformance® THIN tutaj

Jakie skarpety lub podeszwy najlepiej kupić?

Dla cudownie ciepłych stóp zebraliśmy piękną kolekcję ogrzewanych skarpet i ogrzewanych wkładek.

To, którego wyboru chcesz w tym dokonać, jest sprawą osobistą. Właściwości na skarpetę i podeszwę znajdziesz w przejrzystym diagramie na stronie Jak działają nasze podgrzewane produkty? Mamy na przykład podeszwy w różnych grubościach, z których każda oddaje swoje potężne ciepło, skarpety w różnych grubościach, z pilotem lub bez. Cena też jest do rozważenia, elektrycznie podgrzewane skarpety i podeszwy nie są tanie. Ale dla wielu osób, dobrze warte inwestycji.